Obecné nastavení ochrany

Kaspersky Secure Mail Gateway chrání příchozí a odchozí poštovní přenosy organizace. Můžete nakonfigurovat následující nastavení ochrany:

Obecné nastavení ochrany se použije při kontrole všech zpráv. Akce, které se mají provést u zpráv po kontrole, a další nastavení můžete konfigurovat pomocí pravidel zpracování zpráv.

Ochrana modulem Anti-Virus

Kaspersky Secure Mail Gateway chrání zprávy před viry: vyhledává v e-mailových zprávách viry a další hrozby a dezinfikuje infikované objekty pomocí aktuální (nejnovější) verze databází modulu Anti-Virus.

Viry a další hrozby ve zprávách při kontrole vyhledává modul Anti-Virus. Tento modul kontroluje tělo zprávy a všechny přiložené soubory v jakémkoli formátu (přílohy) pomocí svých databází. Modul Anti-Virus zjišťuje a blokuje e-mailové přílohy, které jsou určeny omezenému počtu příjemců a jsou součástmi cílených útoků, jejichž cílem je zneužít slabých míst softwaru.

Můžete nakonfigurovat následující nastavení modulu Anti-Virus:

Na základě výsledků kontroly přiřadí Anti-Virus zprávě příslušný stav:

Modul Anti-Virus je standardně povolen. Pokud potřebujete, můžete jej zakázat nebo můžete u jakéhokoli pravidla zakázat kontrolu tímto modulem.

Kontrola odkazů

Aplikace Kaspersky Secure Mail Gateway kontroluje, zda odkazy v těle zprávy nejsou škodlivé, reklamní nebo nesouvisejí s legitimními programy, které mohou poškodit počítač.

Můžete upravit následující nastavení kontroly odkazů:

Na základě výsledků kontroly odkazů aplikace přiřadí zprávě jeden z následujících stavů:

Ochrana modulem Anti-Spam

Kaspersky Secure Mail Gateway filtruje zprávy procházející poštovním serverem a odstraňuje nevyžádanou poštu (spam).

U zpráv vyhledává spam modul Anti-Spam. Tento modul u každé zprávy vyhledává znaky spamu. Nejdříve modul Anti-Spam kontroluje atributy první zprávy, jako je adresa odesílatele a příjemce, velikost a záhlavní (včetně polí Od a Komu). Poté analyzuje obsah zprávy (včetně záhlaví Předmět) a přiložené soubory.

Pokud je ve zprávě zjištěn spam nebo pravděpodobný spam, je zprávě přiřazen určitý stav v závislosti na skóre spamu. Hodnocení pravděpodobnosti, že je zpráva spam, je celé číslo od 0 do 100, které je součtem bodů udělených zprávě vždy, kdy je při jejím zpracování aktivován modul Anti-Spam. Hodnocení spamu bere v úvahu výsledky kontroly SPF a filtrování reputace zpráv.

Když je povolen modul Anti-Spam, je automaticky povolena ochrana před útoky BEC. Tato ochrana pomáhá rozpoznat falešné zprávy od hackerů, kteří se snaží ohrozit bezpečnost obchodní korespondence.

Můžete nakonfigurovat následující nastavení modulu Anti-Spam:

Na základě výsledků kontroly modulem Anti-Spam přiřadí tento modul zprávě jeden z následujících stavů:

Na základě výsledků kontroly se do zprávy přidá záhlaví X X-MS-Exchange-Organization-SCL. Toto záhlaví obsahuje hodnocení SCL.

Standardně je modul Anti-Spam povolen. Pokud potřebujete, můžete jej zakázat nebo můžete u jakéhokoli pravidla zakázat kontrolu tímto modulem.

Ochrana modulem Anti-Phishing

Kaspersky Secure Mail Gateway filtruje zprávy procházející poštovním serverem a odstraňuje phishing.

U zpráv vyhledává phishing modul Anti-Phishing. Modul Anti-Phishing analyzuje obsah zprávy (včetně záhlaví Předmět) a přiložené soubory.

Můžete nakonfigurovat maximální dobu trvání kontroly součástí Anti-Phishing.

Na základě výsledků kontroly přiřadí Anti-Phishing zprávě příslušný stav:

Modul Anti-Phishing je standardně povolen. Pokud potřebujete, můžete jej zakázat nebo můžete u jakéhokoli pravidla zakázat kontrolu tímto modulem.

Filtrování obsahu zpráv

Kaspersky Secure Mail Gateway může provádět filtrování obsahu zpráv procházejících poštovním serverem. Můžete omezit přenosy zpráv s konkrétními parametry poštovními serverem.

Můžete nakonfigurovat následující nastavení filtrování obsahu:

Jako výsledek filtrování obsahu přiřadí řídicí modul kontroly zpráv logikou kontroly zprávám jeden z následujících stavů filtrování obsahu:

Standardně je filtrování obsahu zpráv povoleno. V případě potřeby můžete filtrování obsahu zakázat v obecném nastavení ochrany nebo pro konkrétní pravidlo.

Ověřování odesílatele e-mailu

Ověřování odesílatele e-mailu má poskytnout další ochranu vaší podnikové poštovní infrastruktury před spamem a phishingem.

Kaspersky Secure Mail Gateway používá následující technologie ověřování odesílatele e-mailu:

Ověření odesílatele e-mailu pomocí SPF – porovnání IP adres odesílatelů e-mailu se seznamem možných zdrojů zpráv vytvořeným správcem poštovního serveru.

Kaspersky Secure Mail Gateway přijímá seznamy možných zdrojů zpráv ze serveru DNS.

Ověřování zpráv pomocí SPF povolte, pokud Kaspersky Secure Mail Gateway přijímá zprávy přímo z internetu. Ověřování zpráv pomocí SPF zakažte, pokud Kaspersky Secure Mail Gateway přijímá zprávy ze zprostředkovatelského interního serveru.

Ověření odesílatele e-mailu pomocí DKIM – ověření digitálního podpisu přidávaného ke zprávám.

Ke zprávám se přidává digitální podpis spojený s názvem domény organizace. Kaspersky Secure Mail Gateway tento digitální podpis ověřuje.

Ověření odesílatele e-mailu pomocí DMARC – ověření, které určí zásady a akce provedené u zpráv na základě ověřování odesílatele e-mailu metodou SPF a DKIM.

K provedení ověřování DMARC musí být povoleno ověřování SPF a DKIM. Pokud je zakázáno ověřování SPF nebo DKIM, bude zakázáno také ověřování DMARC.

Poté, co zpráva projde ověřením pomocí SPF a DKIM, program ověří, zda doména obsahující adresu odesílatele v poli Od e-mailové zprávy odpovídá identifikátorům SPF a DKIM.

Aby bylo možno povolit ověřování odesílatele e-mailu pomocí SPF, DKIM a DMARC, musíte aplikaci Kaspersky Secure Mail Gateway povolit připojování k serveru DNS. Pokud je připojení k serveru DNS zakázáno, ověřování odesílatele e-mailu pomocí SPF, DKIM a DMARC je zakázáno.

Na základě výsledků ověření odesílatele e-mailu je zprávě přiřazen jeden z následujících stavů:

Standardně jsou kontroly za účelem ověření odesílatele e-mailu povoleny. V případě potřeby můžete ověřování odesílatele e-mailu zakázat v obecném nastavení ochrany nebo pro konkrétní pravidlo.

Aby mohl vzdálený poštovní server provádět ověřování odesílatele e-mailu u odchozích zpráv (když je odesílatelem zprávy Kaspersky Secure Mail Gateway), musíte přidat záznamy SPF a DMARC do nastavení vašeho serveru DNS.

V této části nápovědy

O počítačové ochraně před určitými legitimními aplikacemi

Konfigurace modulu Anti-Virus

Konfigurace kontroly odkazů

Konfigurace modulu Anti-Spam

Konfigurace modulu Anti-Phishing

Konfigurace filtrování obsahu

Konfigurace externích služeb

Příprava na konfiguraci ověřování odesílatele e-mailu pomocí SPF a DMARC u odchozích zpráv

Na začátek stránky